Akdeniz Forum'a Hoş Geldiniz
Reklam ve iletişim için Facebook sayfamıza mesaj yollarak bize ulaşabilirsiniz. Mail adresimiz: iletisim@akdenizforum.com

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kayıt İşlemleri
(Okunma: 697)
burakpolatr
Exclamation 
KAYIT İŞLEMLERİ

1) Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimiz 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında edevlet (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden kayıt yaptıracaklardır. e-devlet şifresi şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik(nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet) ibraz edilerek PTT Merkezlerinden alınabilir.

2) Kayıt için gerekli belgelerde sağlık raporu istendiği için e-devlet kaydına açık olmayan programlardaki öğrenciler ile özel yetenek sınavı sonucunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna kayıt hakkı kazanan öğrenciler ve e-devlet üzerinden kayıt işlemini gerçekleştiremeyen öğrenciler 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında kazanmış oldukları okullara şahsen başvuru yaparak kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Özel Yetenek Sınavı sonucunda öğrenci alan Güzel Sanatlar Fakültesi ve Antalya Devlet Konservatuvarına kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıtlarını 29 Ağustos-02 Eylül 2016 tarihleri arasında şahsen başvuru yaparak gerçekleştirebileceklerdir. 

3) Üniversitemize kayıt yaptıran tüm öğrenciler 05-09 Eylül 2016 tarihleri arasında ders kayıt işlemi e-Akdeniz Öğrenci Portalında yer alan http://eogrenci.akdeniz.edu.tr adresinden yapmak zorundadırlar. İkinci öğretim öğrencileri, öğrenim ücretlerini belirtilen tarihlerde yatırdıkları takdirde ders kaydını gerçekleştirebileceklerdir. 
Ders kayıt işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler derslere devam edemez, sınavlara katılamaz.

4) Üniversitemize yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimiz kayıttan önce, internet üzerinden bilgi formu doldurmak zorundadır. Bilgi formu doldurulması işlemleri http://eogrenci.akdeniz.edu.tr adresinden, 15 Ağustos 2016 tarihinden başlayarak gerçekleştirilebilecektir. (Özel yetenek sınavı ile Üniversitemizi kazanan ve uluslararası öğrencilerimiz hariç) 

5) Üniversitemiz İkinci Öğretim Öğrencileri, öğrenim ücretlerini Türk Ekonomi Bankası (TEB) üzerinden öğrenci numarası ile sorgulama yaptırarak, banka şubelerinden ve ATM’lerden gerçekleştirebileceklerdir.

6) 18.05.2016 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan karar gereğince, 2016-ÖSYS sonucunda veya özel yetenek sınavı sonuçlarına göre bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumundan mezun olamadığı için kayıt yaptıramayacak durumda olan adaylar 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında ve ek yerleştirme işlemleri sonucunda kayıt hakkı kazandıkları yükseköğretim programına bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla geçici kayıtlarını yaptırabileceklerdir. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016 tarihine kadar Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu öğrenci işleri birimine teslim etmeleri halinde asıl kayıtları gerçekleşecektir. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları iptal edilecektir.
VYkN6B.png

Cevapla }
Teşekkür Edenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Şifre İşlemleri/Oluşturma burakpolatr 2 1,040 14-08-2016, Saat: 01:53
Son Yorum: burakpolatr
Exclamation Kayıt İçin Gerekli Belgeler burakpolatr 0 813 13-08-2016, Saat: 02:25
Exclamation Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerin İlk Kayıt ve Ders Kayıt Tarihleri burakpolatr 0 583 13-08-2016, Saat: 02:10
Exclamation 2016 - 2017 Eğitim Öğretim Yılı Yeni Kayıt Duyurusu burakpolatr 0 591 13-08-2016, Saat: 02:08
  Üniversitelere e-kayıt başladı burakpolatr 0 621 12-08-2016, Saat: 16:48

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 19-12-2018, Saat: 17:38