Akdeniz Forum'a Hoş Geldiniz
Reklam ve iletişim için Facebook sayfamıza mesaj yollarak bize ulaşabilirsiniz. Mail adresimiz: iletisim@akdenizforum.com

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ders Kaydı ve Muafiyet
(Okunma: 761)
burakpolatr
Exclamation 
DERS KAYDI

* Ders kayıt işlemleri Üniversitemiz 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takvimi’nde güz yarıyılı için 05-09 Eylül 2016, bahar yarıyılı için 30 Ocak - 03 Şubat 2017 tarihleri arası olarak belirlenmiştir. 

* Öğrenciler ders kayıt işlemini e-Akdeniz Öğrenci Portalında yer alan http://eogrenci.akdeniz.edu.tr adresinden yapmak zorundadırlar. Ders kayıt işlemini gerçekleştirmeyen öğrenciler derslere devam edemez, sınavlara giremez. 

MUAFİYET

* Hazırlık programı, zorunlu yabancı dil ve zorunlu temel bilgi teknolojisi kullanımı derslerinden aşağıda yer alan tarih aralıklarında başvuru yapmanız ve sınavda başarılı olmanız durumunda muaf olabilirsiniz. Ayrıca daha önce öğrenim gördüğünüz Fakülte / Yüksekokul’da alıp başarılı olduğunuz dersler için muafiyet taleplerinizi, akademik takvimde belirtilen derslerin başlama tarihinde itibaren 5. iş günü dahil ilgili biriminize dilekçe ile başvurarak iletebilirsiniz. 

* İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı olan bölümlere kayıt yaptıran öğrencilerden İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı öğrenimi almak isteyenler Hazırlık Programı Yabancı Dil Düzey Belirleme ve Yeterlilik Sınavı’na girmek zorundadırlar, sınava girmemeleri durumunda öğrenimlerine birinci sınıftan başlarlar.

40YJyp.png

* Muafiyet Sınavları için http://eogrenci.akdeniz.edu.tr adresinde yer alan bilgi formunu doldurarak sınav başvurusunu gerçekleştiren öğrencilerimizin tekrar sınav başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Diğer işlemler için öğrencilerimizin ilgili birimin internet sayfasını takip etmeleri gerekmektedir.

* Önemli Not: Yeni kayıt olan tüm öğrencilerimizin Üniversitemizin ve eğitim alacağı birimin web sayfalarındaki duyuruları takip etmeleri gerekir. 

Xd2zZO.png
VYkN6B.png

Cevapla }
Teşekkür Edenler:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerin İlk Kayıt ve Ders Kayıt Tarihleri burakpolatr 0 584 13-08-2016, Saat: 02:10
Son Yorum: burakpolatr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 19-12-2018, Saat: 18:32